Het MegaWat-project is in de nieuwste uitgave van iAgua Magazine onder de aandacht gebracht als een van de vlaggenschipprojecten van Water4All die bijdragen aan het versterken van de waterveerkracht in heel Europa. In het artikel wordt MegaWat samen met zeven andere innovatieve initiatieven belicht die droogte, extreme weersomstandigheden en de achteruitgang van ecosystemen aanpakken door middel van onderzoek en praktische oplossingen.

Het artikel benadrukt de doelstelling van MegaWat om meer inzicht te krijgen in de manier waarop langdurige megadroogtes de Europese berggebieden – de zogenaamde „watertorens“ – en de stroomafwaartse rivierbekkens die daarvan afhankelijk zijn, beïnvloeden. Het project combineert regionale klimaatanalyses met modellering van de water- en energiebalans in hoge resolutie in drie proefregio’s: de Pyreneeën, de Apennijnen en de Zwitserse Alpen. Het artikel erkent tevens de rol van FutureWater bij het aansturen van de ontwikkeling van instrumenten voor besluitvormingsondersteuning en veerkrachtbeoordelingen die waterbeheerders helpen te anticiperen op toekomstige veranderingen in de beschikbaarheid van bergwater.

Het volledige artikel is te lezen in iAgua Magazine nr. 57

iAgua is het toonaangevende Spaanstalige digitale communicatieplatform voor de watersector, dat uitgebreide redactionele berichtgeving biedt over de gehele watercyclus en professionals in heel Spanje, Latijns-Amerika en het Caribisch gebied bereikt. Via zijn digitale platform, driemaandelijks tijdschrift en een netwerk van meer dan 45.000 directe abonnees uit bedrijven, overheidsinstanties, technologiecentra en onderzoeksorganisaties heeft iAgua zich gevestigd als een van de meest invloedrijke communicatiekanalen in de sector.

Wat de toekomst betreft: het MegaWat-consortium komt medio tot eind oktober opnieuw bijeen voor zijn volgende jaarlijkse projectbijeenkomst. Projectpartners uit heel Europa zullen de laatste wetenschappelijke en technische vorderingen evalueren, de integratie van resultaten uit de verschillende werkpakketten bespreken en de volgende stappen vaststellen om operationele instrumenten en aanpassingsstrategieën te ontwikkelen voor het beheer van megadroogterisico’s in de berggebieden van Europa.